Do góry
23 czerwca 2021 r.
Powiększ

W dniu 18 czerwca br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się uroczysta gala medalistów olimpiad międzynarodowych. Gospodarzami spotkania byli Prof. Przemysław Czarnek (Minister Edukacji i Nauki) oraz Pani Justyna Orłowska Pełnomocnik Prezesa Rady Ministów ds. GovTech. Na galę zaproszenia zostali medaliści III Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej:

1. Jakub Łaszkowski – złoty medalista oraz zdobywca tytułu „Best in Economics”

2. Maksymilian Mucha – srebrny medalista

3 Mateusz Gil – srebrny medalista

4. Piotr Kaczyński – brązowy medalista

W trakcie trwania gali wyróżnieni zostali nauczyciele przygotowujące olimpijczyków do zawodów międzynarodowych, w tym Pan mgr Piotr Wróbel (VII Liceum Ogólnokształcące im. Z. Nałkowskiej w Krakowie). Pamiątkowy dyplom otrzymali również przedstawiciele Komitetów Głównych zaangażowanych w rywalizację na szczeblu międzynarodowym. Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej reprezentował mgr Radosław Ślusarczyk (koordynator i team leader reprezentacji). Gala wręczenia nagród połączona była połączona z warsztatami innowacyjności.

Warto zawuażyć, że łącznie reprezentanci Polski na zawodach międzynarodowych zdobyli w roku szkolnym 2019/2020 w sumie 21 medali (2 złote, 11 srebrnych i 8 brązowych). W skład tego dorobku wchodzą 4 medale (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy) zdobyte przez reprezentację młodych ekonomistów na III Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej.

Liczymy, że również kolejne edycje Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej będą udane dla Naszych reprezentantów. Uczestnictwo młodych polskich ekonomistów w międzynarodowych zmaganiach jest finansowane ze środków pochodzących z dotacji z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Partnerem reprezentacji Polski młodych ekonomistów jest PLL LOT.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia: tutaj

Więcej informacji na temat gali zob. tutaj

« powrót Dodano: 2021-06-23, Odsłon (163)