Do góry
9 lutego 2016 r.
Powiększ

Serdecznie zapraszamy na seminarium „Innowacyjne rozwiązania w sektorze finansowym – finanse muzułmańskie w Europie”, które odbędzie się 9 lutego 2016 r. o godz. 11 w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Wydarzenie jest organizowane przez CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych, Narodowy Bank Polski, Centrum Inicjatyw Międzynarodowych oraz PTE.

Podczas seminarium prezentacje wygłoszą: Zeeshan Ahmed z EY Luksemburg (Zarządzanie aktywami z wykorzystaniem instrumentów muzułmańskich. Alternatywna forma inwestycji), Omar Shaikh z Islamic Finance Council United Kingdom (Bankowość muzułmańska – specjalność Wielkiej Brytanii), oraz Katarzyna Sidło z Uniwersytetu Warszawskiego oraz CASE (Finanse muzułmańskie a rozwój sektora finansowego).

Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy na temat finansów muzułmańskich w Polsce, w tym szczególnie promowanie informacji na temat modeli stosowanych w Luxemburgu i w Wielkiej Brytanii, debata na temat muzułmańskich instrumentów finansowych, promowanie praktycznych informacji na temat charakterystyki i funkcjonowania instrumentów zgodnych z prawem szariatu oraz poszerzenie gamy oferowanych produktów finansowych dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych.

Inicjatywa jest objęta patronatem Ministerstwa Finansów, Krajowej Izby Gospodarczej oraz Warsaw Voice.

« powrót Dodano: 2016-02-09, Odsłon (1696)